AKTUÁLNÍ INFORMACE O NÁKAZE PTAČÍ CHŘIPKY NAJDETE NA ÚŘEDNÍ DESCE OÚ

 

 

Úterý, 31. 1. 2023
Dnešní úřední hodiny: zavřeno
Rychlý kontakt: 734 442 020

Rok 2008

Po prázdninové odmlce se Vám, milé dámy, opět hlásí Klub žen ve Václavovicích. Již tradičně zahájí další rok jeho činnosti starostka Václavovic Ing.Magda Pustková. V uplynulém roce jsme se vídaly každé první pondělí v měsíci v 17 hodin a tak tomu bude i nadále. Většinou se nám podařilo pozvat na naše setkání zajímavého hosta, který nám předvedl něco ze své činnosti nebo nám svým povídáním zpříjemnil den. Tak jsme měly možnost sledovat šikovné ruce zahradnic, které nám předvedly vazbu adventních věnců a hned další měsíc si o adventu popovídat s člověkem nejpovolanějším, místním panem farářem Petrem Okapalem. Všechny jsme se těšily na první pondělí v lednu, kdy po předvánočním i vánočním shonu jsme v klidu usedly ke kávě a námi doneseným vzorkům cukroví. A film Vratné láhve, který jsme si promítly, nám tuto pohodu jen umocnil. V únoru nás zaujala prezentace Jany Cielecké s potravinovými doplňky firmy JUST a v březnu nás dojaly písničky a básničky dětí k MDŽ ze zdejší Základní školy pod vedením paní učitelky Ivy Bertové. Dubnové a květnové setkání bylo přibližně na stejné téma - reiki a reflexologie . Obzvláště přednáška Jindřišky Mohylové o reiki nás příjemně naladila. A v červnu jsme se oblékly do sportovního a vyrazily na delší procházku ke studánce na Kobylunku.. Společnou večeří v zahradní restauraci jsme tak ukončily první cyklus našich setkání. Protože víme, že začátek září se nese ještě v duchu dovolených, zorganizovala předsedkyně Jarka Hučínová na středu 17.září výlet autobusem do nedalekých Chlebovic, spojený s návštěvou Včelařského muzea a posléze do Kozlovic na prohlídku místní historické školy.

A teď už, nač se můžete těšit v následujících třech měsících: 6. října - zahájení s Ing.Magdou Pustkovou, starostkou Václavovic 3. listopadu - přednáška MUDr.Alexandry Fiedlerové, známé z pořadu ostravské televize „Pod pokličkou" 1.prosince - Adventní koncert václavovických dětí ZUŠ ve Vratimově.

Přejeme vám hezký zbytek léta i nadcházející podzim a všechny, koho naše nabídka zaujala, mezi sebe srdečně zveme !

Obec Václavovice

 

Obec Václavovice leží v Moravskoslezském kraji v okrese Ostrava-město (do 31. 12. 2006 náležela okresu Frýdek-Místek) v blízkosti měst Ostrava, Havířov a Frýdek-Místek. Žije zde přibližně 2 000 obyvatel. Obec je členem svazku obcí Region Slezská brána od roku 1999, a je tak jedním z nejstarších členů svazku.

 

2000
Přibližný počet obyvatel
5,67km2
Katastrální výměra
304 m.n.m
Nadmořká výška

Rychlé kontakty

Starosta

JUDr. René Vašek

778 762812

Místostarosta

Antonín Novotný

731 469 163

Sekretariát, matrika

Iveta Novotná

596 833 028, 734 442 020

Naše obec čerpá finanční příspěvek v rámci projektu „Chodník podél silnice III/47310“ (Reg. číslo: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0012717), který je spolufinancován z EU, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Realizací projektu dojde ke zvýšení bezpečnosti v dopravě v intravilánu obce Václavovice, neboť projekt vytvoří výstupy v podobě chodníkového tělesa v ulici Vratimovská podél komunikace č. III/47310 a nově realizovaných dvou míst pro přecházení v dané lokalitě.

Používáním tohoto webu souhlasíte s analýzou návštěvnosti pomocí souborů cookies.Cookies a podmínky užívání