Neděle, 25. 2. 2024
Dnešní úřední hodiny: zavřeno
Rychlý kontakt: 734 442 020

Informace o průběhu a stavu rekonstrukce OÚ

Stavba byla zahájena koncem měsíce února. Přibližně 3 měsíce probíhaly velmi náročné bourací práce jak vodorovných, tak svislých konstrukcí – prakticky všeho kromě nosných obvodových a středových zdí. V souběhu byly postupně realizovány betonářské práce – monolitické stropy, střešní konstrukce, výtahová šachta a schodiště.

V současné době je již vybudována většina vnitřní příček, provádí se izolace podlah v přízemní části, dále rozvody vody a topení, montují se odpadová potrubí, rozvody elektro a tepelná izolace střechy.

V dohledné době budou osazena okna, na střeše se vybudují konstrukce pro vzduchotechnická zařízení a budou zahájeny vnitřní omítkářské práce.

Celkově se práce daří realizovat v souladu s harmonogramem výstavby, a to i přes částečné zdržení zapříčiněné nutností dobetonávek základů v cca dvou třetinách celkového obvodu budovy a také v důsledku deštivého počasí v minulých měsících.

Celý realizační tým pracuje spolehlivě jak ze strany zhotovitele, tak i investora, který je zdárně zastoupen technickým dozorem a dále dozorem bezpečnostního technika a autorským dohledem projektanta.

Cílem celého týmu je rekonstrukci objektu a jeho okolí provést v termínu daném smlouvou (cca 05/2024) a nepřekročit sjednané náklady na realizaci.

 

Antonín Novotný - místostarosta

Obec Václavovice

 

Obec Václavovice leží v Moravskoslezském kraji v okrese Ostrava-město v blízkosti měst Ostrava, Havířov a Frýdek-Místek a je členem svazku obcí Region Slezská brána. Žije v ní přes 2000 skvělých obyvatel a dle statistických údajů zde slunce svítí 340 dnů v roce. Ve Václavovicích je vše, co má ve správné obci být – škola, obchod, hospoda, více či méně opravené cesty, fotbalový klub, hasičárna, myslivna, zázemí pro děti a spousta malebných i tajemných zákoutí, když toto vše z Václavovic činí naprosto perfektní místo k životu…  

 

2 000
Přibližný počet obyvatel
5,67 km2
Katastrální výměra
304 m.n.m.
Nadmořká výška

Rychlé kontakty

Starosta

JUDr. René Vašek

778 762 812

Místostarosta

Antonín Novotný

731 469 163

Sekretariát, matrika

Iveta Novotná

596 833 028, 734 442 020

Naše obec čerpá finanční příspěvek v rámci projektu „Chodník podél silnice III/47310“ (Reg. číslo: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0012717), který je spolufinancován z EU, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Realizací projektu dojde ke zvýšení bezpečnosti v dopravě v intravilánu obce Václavovice, neboť projekt vytvoří výstupy v podobě chodníkového tělesa v ulici Vratimovská podél komunikace č. III/47310 a nově realizovaných dvou míst pro přecházení v dané lokalitě.

Logo MMR
Používáním tohoto webu souhlasíte s analýzou návštěvnosti pomocí souborů cookies.Cookies a podmínky užívání